Horoskopi Njihuni me shenjat e horoskopit që iu mungon sensi i humorit: Nuk...

Njihuni me shenjat e horoskopit që iu mungon sensi i humorit: Nuk funksionon fare ironia me këta…

A keni takuar ndonjëherë dikë që ishte krejtësisht, tragjikisht, pa humor? Nuk ka shaka, shaka, shaka, apo tallje që mund të qëndrojë: ata përgjigjen seriozisht për çdo gjë dhe nuk kuptojnë kurrë kur të tjerët qeshin rreth tyre.

Le ta pranojmë: nëse nuk e keni takuar kurrë dikë të tillë, shanset janë të mëdha që ai pa sens humori të jeni ju!

Këto shenja nuk arrijnë të kuptojnë një shaka edhe nëse ua shpjegoni më shumë se një herë dhe priren të mos qeshin kurrë.

Le të zbulojmë se cilët janë shenjat më pak të qeshura të horoskopit!

Bricjapi: Vendi i pestë

Ne duhet të thyejmë një shtizë në favor të Bricjapëve dhe të pranojmë se, pavarësisht pranisë së tyre në renditjen e shenjave më pak të qeshura të horoskopit, nëse i njihni mirë, Bricjapët  mund  të jenë të mirë.

Kini kujdes megjithatë. Ne thamë: “ata munden”! Të lindurit në shenjën e Bricjapit janë njerëz shumë seriozë (edhe nëse, çuditërisht, nuk janë në renditjen e shenjave më serioze të horoskopit). Argëtimi nuk është në planet e tyre!

Dashi: Vendi i katërt

Edhe ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit në përgjithësi nuk janë në gjendje të njohin ironinë. Për Dashin, arsyeja është e thjeshtë. Kjo është një shenjë që ka  gjithmonë frikë të bëhet qesharake dhe që për këtë arsye nuk është në gjendje të bëjë shaka për asgjë.

Kur të tjerët qeshin, Dashi ngurtësohet: po sikur të qeshin me ta? Për këtë arsye, Dashi mund të jetë veçanërisht i keq kur bën shaka: ata nuk mund të dallojnë mizorinë nga shakatë!

Demi: Vendi i tretë

Për ata që kanë lindur nën shenjën e Demit, të qenit qesharak apo të kuptosh shakatë janë dy gjëra vërtet të vështira. Në themel të problemit të tyre qëndron fakti që Demi e urrejnë të duken keq dhe, për rrjedhojë, nuk pushojnë kurrë.

Prandaj, për këtë arsye, Demi janë gjithmonë në vëmendje; mënyra më e mirë për të mos qeshur kurrë është pikërisht kjo! Dëshira për të lënë një përshtypje të mirë, pra, i pengon të gjithë ata që kanë lindur nën shenjën e Demit të përpiqen të kultivojnë pak ironi. Gjynah!

Ujori: Vendi i dytë

I dashur Ujor, ju e dini shumë mirë që keni shumë cilësi që ju bëjnë një nga njerëzit më të dashur dhe më të vlerësuar në rrethin tuaj të miqve. Mos u çmendni, pra, nëse ju themi se jeni në renditjen e shenjave më pak të qeshura të horoskopit!

Të lindurit e kësaj shenje besojnë me vendosmëri se ka një kohë dhe një vend për t’u argëtuar: është për të ardhur keq që nuk mund të dallojnë vërtet se çfarë është! Me jetën e tyre plot me gjëra për të bërë dhe me të gjitha përgjegjësitë që kanë, Ujorët i konsiderojnë njerëzit që gjithmonë qeshin me zë të lartë si të papërgjegjshëm. Çfarë mund të bëni me të? Ujorët janë të tillë!

Virgjëresha: Vendi i parë

E dashur Virgjëreshë, mos na fajësoni nëse ju vendosim në krye të renditjes së shenjave më pak me sens humori të horoskopit. E dimë mirë që jeni njerëz të orientuar drejt suksesit, që nuk keni kohë për shaka, shaka dhe shaka të ndryshme.

Megjithatë, një herë në një kohë mund të relaksoheni për një moment dhe të qeshni! Gjithmonë serioz dhe i qëndrueshëm siç jeni, ju të lindur nën shenjën e Virgjëreshës rrezikoni të shiheni si njerëz pa ndjenja, pak të mësuar të jeni me të tjerët.

A mund të jetë për këtë arsye që edhe ju jeni në renditjen e shenjave më introverte të horoskopit? Pak rëndësi ka, me pak fjalë, pse je kaq pak i interesuar për të qeshurën. Ndonjëherë do të ishte më mirë edhe për ju që të mund të qeshnit, e dini?