Kryesore Opozita te Parlamenti, Meta bën thirrje: Ndalni protestën

Opozita te Parlamenti, Meta bën thirrje: Ndalni protestën

Pasi mori vendimin për anulimin e datës 30 qershor të zgjedhjeve, Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish mbrëmjen e sotme, këtë herë me një thirrje ndaj opozitës.

Presidenti i kërkon udhëheqësve të opozitës të ndalojnë protestën para Parlamentit dhe qytetarët të shpërndahen paqësisht.

Edhe në këtë protestë të tetë kombëtare, protestuesit u nisën drejt Parlamentit, po ashtu si edhe në protestat e tjera, menjëherë pas fjalës së Bashës.