Kryesore Pakti me Greqinë, Rama-Kryemadhit: Patriote me çizme duro edhe pak

Pakti me Greqinë, Rama-Kryemadhit: Patriote me çizme duro edhe pak

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me bisedimet mes Shqipërisë dhe Greqisë.

Duke i kthyer përgjigje kryetares së LSI, Monika Kryemadhi, e cila tha se Rama mashtroi për pronat edhe çamët, kreu i qeverisë thotë se duhet të presin edhe pak “sa të shkruhen gjërat e zeza mbi të bardhë në dokumentet e marrëveshjes së re me fqinjin”.

Reagimi i Ramës në Facebook:

Patriotë me çizme e çamëristë të sapongjizur në kazanin politik e mediatik, pasi i lanë poturet për çerekshekulli varur në telin e fqinjit dhe harruan edhe detin në shtëpinë e tij, na janë ndezur sot flakë e zjarr për të bërë shkrumb e hi qeverinë, në turrën e akuzave për tradhëti!

Janë të mjerë që meritojnë veç mëshirë, po kujt ndër ju shqetësohet prej çizmeve të patriotizmës së tyre pa din e as iman, i them bëj durim edhe pak e prit, sa të shkruhen gjërat e zeza mbi të bardhë në dokumentet e marrëveshjes së re me fqinjin.

Dhe ndërkohë mos dysho hiçfare se ne që ditëm t’i hapëm me kurajo e dinjitet, hesapet e 70 vjetëve me fqinjin, ne dimë edhe t’i mbyllim ne dinjitet e mirëkuptim, në interes të Shqipërisë e të shqiptarëve pa dallim.