Sport “Panenka” më e shëmtuar në histori (VIDEO)

“Panenka” më e shëmtuar në histori (VIDEO)

Ekipi i kategorisë së katërt angleze, Colchester United, shkaktoi surprizën e madhe në Carabao Cup duke eliminuar Tottenhamin pas goditjeve të 11-metërshave.

Por, vëmendjen e tërhoqi Jevani Brown, sulmuesi i skuadrës modeste i cili u turpërua nga “Panenka” më e shëmtuar që është parë ndonjëherë në histori.

Brown vendosi të mposhte portierin e Tottenham me një parabël, por i dha aq pak fuqi goditjes sa portieri pati kohë që të hidhej, të ngrihej dhe të largonte me njërin grusht topin që po vinte drejt tij.