Aktualitet Pas “Lasgushit” e “Migjenit”, radhën e ka “Naimi”, ja ku do fluturojë

Pas “Lasgushit” e “Migjenit”, radhën e ka “Naimi”, ja ku do fluturojë

Pas “Lasgushit” e “Migjenit”, radhën e ka “Naimi” të fluturojë.

Lajmin e dha ministrja Belinda Balluku në një deklaratë nga Rinasi, nga ku u nis “Migjeni”.

Balluku tha se pritet që “Naimi” të jetë gati për fluturim brenda Dhjetorit dhe do të udhëtojë në Athinë Londër, etj.

Kreu i Air Albania tha se ky është një moment historik për Shqipërinë.