Politika PD proteston para Ministrisë së Brendshme, kërkon dorëheqjen e Xhafajt

PD proteston para Ministrisë së Brendshme, kërkon dorëheqjen e Xhafajt

Shpërndaje

Opozita ka nisur protestën e saj para godinës së Ministrisë së Brendshme rreth orës 12.00, ku kërkon dorëheqjen e ministrit Fatmir Xhafaj dhe veprimin e ligjit për vëllain e tij.

Pavarësisht zhvillimeve të fundit, vetëdorëzimit të Agron Xhafajt dhe deklaratave të Ramës, opozita nuk tërhiqet nga qëndrimi i saj për protestë, pas përgjimit audio të publikuar për vëllain e Fatmir Xhafajt, të akuzuar nga opozita si të përfshirë në trafikun e drogës.