Sport Përcaktohet rruga drejt finales së Euro 2020

Përcaktohet rruga drejt finales së Euro 2020

Faza e 1/8-ave të Euro 2020 do të dhurojë përballje tejet të forta ku bie në sy Anglia ndaj Gjermanisë, si dhe Belgjika me Portugalinë.

Ndërkohë, skuadrat e kanë të qartë rrugën e tyre drejt finales së madhe të Wembley-t. Anglia dhe Gjermania me të vërtetë kanë një përballje, e cila do të nxjerrë jashtë Europianit një emër të madh, por ekipi i kualifikuar, në çerekfinale do të ndeshet me fituesin e çiftit Suedi-Ukrainë, një kundërshtar i lehtë, të paktën në letër.

Belgjikë-Portugali

Itali-Austri

Francë-Zvicër

Kroaci-Spanjë

****

Suedi-Ukrainë

Angli-Gjermani

Holandë-Çeki

Uells-Danimarkë