Politika Përfundon mbledhja e Byrosë, Noka përjashtohet nga Kuvendi

Përfundon mbledhja e Byrosë, Noka përjashtohet nga Kuvendi

56
0
Shpërndaje

Ka përfunduar mbledhja e Byrosë Parlamentare duke marrë vendimin e largimit të Nokës nga parlamenti.

Në votimin e bërë LSI ka votuar kundër këtij përjashtimi duke bashkuar votat me PD-në.

Sipas vendimit 5 vota ishin pro dhe 1 kundër, e cila ishte e LSI.

Ndërkohë që ka reaguar kreu i grupit të PD-së, Paloka duke thënë se Rama ka bërë rrugaçin dhe se Byroja nuk e dite një gjë të tillë.

 

Komento

Shkruani komentin tuaj
Ju lutem fusni Emër-in