Sport Pësojmë golin e dytë ndaj Turqisë, tifozët godasin Berishën

Pësojmë golin e dytë ndaj Turqisë, tifozët godasin Berishën

Kombëtarja Shqiptare ka pësuar edhe golin e dytë para pak minutash në stadiumin “Loro Boriçi”, ndërsa mesfushori i Milanit, Calhanoglu vrapoi të festojë poshtë tribunës së tifozëve shqiptarë, çka provokoi reagimin e tyre.

Shishe të shumta drejt turkut, ndërsa Berisha dhe Hysaj e Xhaka ndërhynë për të qetësuar tifozërinë. Në këtë moment, goditet më një shishe edhe portieri kuqezi, Etrit Berisha, që gjithsesi detyrohet të mos bëjë zë dhe të rikthehet në katërkëndësh, dukshëm i zhgënjyer.

Natyrisht që kjo ishte e tepërt, pasi jo vetëm hedhja e shisheve, pro edhe goditja e futbollistit tonë, është totalisht e papranueshme në të tilla evente sportive.