Sport Probleme te United, Ibrahimovic kërkon një skuadër të re

Probleme te United, Ibrahimovic kërkon një skuadër të re

Pas dëmtimit të gjatë të sezonit të kaluar, Ibrahimovic arriti të thyejë pritshmëritë për rikthimin e tij, duke riaftësuar me shpejt sa pritej.

Megjithatë, gjiganti suedez nuk ka gjetur të njëjtën situatë në skuadër ashtu si ai e la sezonin e kaluar dhe gjërat po rezultojnë të vështira.

Manchester transferoi Lukakun në merkaton e verës dhe tashmë belgu ka fituar besueshmërinë e Mourinho-s dhe formacioni për Ibrahimovic nuk është më i sigurt.

I gjendur në këtë situata, “Mirror” shkruan për Ibrahimovic se periudha e tij të United ka përfunduar dhe tashmë suedezi është në kërkim të një tjetër skuadre. Sipas “Mirror”, Zlatan ka nisur kontaktet me Los Angeles Galaxy dhe në fund të sezonin pritet që të mbërrijë në SHBA.