Extra Pse gjithë kjo zhurmë për foton e Cameron Diaz dhe Drew Barrymore?

Pse gjithë kjo zhurmë për foton e Cameron Diaz dhe Drew Barrymore?

Zakonisht nuk është ndonjë habi e madhe kur shikon dy gra te të 40-ta teksa buzëqeshin krahë njëra-tjetrës në rrjetet sociale.

Por, një fotografi e re e Drew Barrymore dhe Cameron Diaz ka shkaktuar një zhurmë të madhe në Instagram, me ndjekësit që lavdërojnë lëkurën e tyre të dukshme pa injeksione dhe filtra.

Ato përfaqësojnë moshën e tyre me hijeshi, tha një admirues.

Realiteti i hidhur është se ne na pëlqen ideja e origjinalitetit; flokë gri, celulit dhe tipare të tjera që dikur konsideroheshin si shenja të “plakjes” dhe “të papërsosmërisë” dhe kur shohim yje që tregojnë pa problem vijat e buzëqeshjes e rrudhat e ballit, na duket diçka e rrallë. Ne sërish dyshojmë kur një i njohur publikon foto të pa ndërhyra në photoshop.

Pavarësisht nëse e fajësoni Hollivudin apo rritjen e Instagramit, gratë sërish po priren të shfaqin linjat, rrudhat, të metat edhe në moshën e mesme. Pra, ajo që mund të jetë një fotografi e paharrueshme e dy aktoreve është se duket një qëndrim sfidues kundër standardeve jorealiste të bukurisë.

Siç tregon numri i komenteve pozitive në postim, shumica prej nesh vërtetë pëlqen të shoh lëkurë të vërtetë.

Sarah Jessica Parker

Nuk janë vetëm Barrymore dhe Diaz ato që na kanë bërë të flasim kohët e fundit, gjithashtu po çmendemi për Sarah Jessica Parker, Sharon Stone dhe Andie MacDowell , të cilat duken mjaft mirë për moshën e tyre.

Andie MacDowel

Procedurat kozmetike janë bërë një pjesë e zakonshme e rutinës së bukurisë së një gruaje mesatare – më shumë se kurrë në epokën e Zoom.

Diaz, e cila është 49-vjeçe, diskutoi më parë për të provuar një “prekje të vogël” të botox në vitin 2014, por tha se ishte penduar sepse i ndryshoi fytyrën “në një mënyrë kaq të çuditshme”.

“Më mirë të shoh fytyrën time të plaket sesa një fytyrë që nuk më përket mua,” shpjegoi ajo.

Ndërkohë Barrymore, e cila është 46-vjeçe, nuk ka aplikuar asnjë injeksion dhe “do të donte të mos e bënte kurrë”.

Këto gra nuk është se po refuzojnë nga përfitimet e injeksioneve, as nuk i përjashtojnë ato si mundësi, thjesht ato kanë zgjedhur një rrugë që u ofron atyre përbërësin më efektiv ndaj bukurisë: vetëbesimi.

Të mësosh të përqafosh të gjitha proceset e plakjes, rrudhat, ulja e kolagjenit, menopauza, flokët gri; mund të dojë pak kohë, por nëse Cameron dhe Drew janë një shenjë, atëherë është vërtetë e vlefshme.