Politika Rama e kalon 1 prillin duke luajtur basketboll. Ndiqeni live

Rama e kalon 1 prillin duke luajtur basketboll. Ndiqeni live

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që këtë të shtunë të 1 prillit, ta kalojë paradite tek Parku i Lodrave te Liqeni, me maturante, që po luajnë një lojë basketbolli.

Katër vjet më parë në këtë datë, Rama dhe Meta bënë marrëveshjen e koalicionit parazgjedhor, por duket se deri tani dy aleatët nuk janë ende të qartë për vendimin që do të marrin, teksa deklaratat thumbuese nuk kanë munguar nga të dyja palët.