Politika Rama përsërit ftesën për Bashën: Eja të flasim shqip për Shqipërinë

Rama përsërit ftesën për Bashën: Eja të flasim shqip për Shqipërinë

36
0
Shpërndaje

Kryeministri Edi Rama ka përsëritur sërish ftesën e bashkëpunimit ndaj kryetarit të PD-së, Lulzim Basha.

Duke marrë shkas edhe deklarata e SHBA dhe BE-së për zgjedhjen e kryeprokurorit të ri, Rama i shkruan Bashës se duhet të flasin shqip për Shqipërinë.

“LB mos prit të ta lexojnë të huajt Kushtetutën e vendit po eja të flasim shqip për Shqipërinë, siç e kemi për detyrë nga ata që na zgjodhën🇦🇱”, shkruan Rama në Facebook.

Komento

Shkruani komentin tuaj
Ju lutem fusni Emër-in