Politika Rama takon presidentin bullgar: Mbase sot lajmi i mirë

Rama takon presidentin bullgar: Mbase sot lajmi i mirë

Në ditën e dytë të samitit të NATO-s në Madrid, kryeministri Edi Rama bisedoi për disa minuta me presidentin bullgar Rumen Radev. Në këto pamje të shpërndara nga vetë Kryeministri në rrjetet sociale mund të shihet se palët kanë pasur një bisedë konstruktive, sa kohë që edhe vetë në postim Rama shkruan: Mbase sot lajmi i mirë.

Kujtojmë që hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut u pengua për shkak të vetos bullgare.

Por biseda nuk është ndalur vetëm mes Ramës dhe Radev. Në pamje mund të shihet po ashtu se krah Ministrit të Jashtëm të RMV, Bujar Osmani, Kryeministri Rama bisedon me presidentin francez Emmanuel Macron dhe presidentin bullgar Radev.