Politika Rama tregon një histori me Fatos Nanon dhe i jep një mesazh...

Rama tregon një histori me Fatos Nanon dhe i jep një mesazh Metës

Gjatë intervistës në Zona e Debatit të Klan Kosovës, Rama tregoi dhe një histori me ish-kryeministrin Fatos Nano si kundërvënie ndaj politikanëve populistë.

Referimi i Nanos, vjen në një kohe kur marrëdhëniet mes Ramës dhe Metës janë krize.

“Ishim me Fatos Nanon në një rast ku dikush po i qante hallin e problemit të pronave dhe Nano e pyeti po si mendon ti se zgjidhet. Ai u përgjigj duke ua kthyer tokën atyre që e kishin. Fatos iu përgjigj shumë e drejtë, por këtë nuk ta zgjidh dot unë, por ta zgjidh Sabri Godo që nuk ka gjë në dorë”, u shpreh Rama.