Politika Reme Lala tërhiqet nga kandidimi për deputete

Reme Lala tërhiqet nga kandidimi për deputete

Deputetja e PDIU-sw, Reme Lala e cila pranoi të garojë në zgjedhjet e 25 Prillit nën siglën e PS ka dhënë dorëheqjen.

Burime nga PS kanë konfirmuar për Top Channel se Lala ka dhënë dorëheqjen paraditen e të premtes në selinë rozë.

Motivet për tërheqjen e Reme Lalës mbeten ende të paqarta.

PS e kishte caktuar atë të garonte në zonën e Kamzës dhe Paskuqanit. Akoma nuk dihet nëse ajo do ti rikthehet kandidimit në Dibër nën siglën e PDIU që e bëri deputete në zgjedhjet e 2017.

Lala është emri i katërt që ka shpallur largimin nga Partia Socialiste, pas Sadi Vorpsit, Vasilika Hysit dhe Besnik Baraj.