Kulturë Revista “TIME” zgjedh Dua Lipën, si një nga 100 personalitetet më me...

Revista “TIME” zgjedh Dua Lipën, si një nga 100 personalitetet më me ndikim të 2021

Një tjetër sukses për ikonën e muzikës pop Dua Lipa. Këngëtarja me origjinë shqiptare është përzgjedhur nga revista prestigjioze “Time” si një nga personat më me influencë të vitit 2021.

E emocionuar, 25-vjeçarja e ka cilësuar shfaqjen në vetë kopertinën e “Time” dhe këtë vlerësim, një nder të vërtetë.

“Nuk e mendoja në një milionë vjet se do të vendosja një rekord si ky.”, shprehet Dua Lipa.

Ajo shfaqet edhe gjatë realizimit të fotografive për revistën prestigjioze, e veshur me një fustan ngjyrë rozë.

“Përmes muzikës time doja që njerëzit të ndiheshin të lidhur, ishte një lloj uniteti dhe emocioni. Përgjigjja ishte e jashtëzakonshme dhe mbështetëse”, shton ajo.

Dua Lipa është një yll në ngritje dhe qëndron shumë lart, edhe pse u bë pjesë e showbizit dhe muzikës vetëm pak vite më parë. Kështu e përshkruan këngëtarja Kylie Minogue, 25-vjeçaren që e sheh si vërtet premtuese për në të ardhmen.

Pjesë e listës së përvitshme të revistës “Time” janë personalitete të shquara nga politika, showbizi, shëndetësia e biznesi. Dua radhitet e para mes yjeve të muzikës botërore, mes 54 femrave të tjera.

Këtë vit, vetë kryeredaktori i “Time” thotë se nuk kanë menduar për moshën por vetëm për personalitetet e famshme, që kanë influencë të drejtpërdrejtë tek publiku.