Extra Robert Redford: Jam adhurues i Merkelit

Robert Redford: Jam adhurues i Merkelit

“Jam adhurues i kancelares gjermane, Angela Merkel”, deklaroi aktori i njohur amerikan Robert Redford në një intervistë për gazetën gjermane ”Bunte”.

“Kam pasur rastin të kaloj pak kohë me të dhe unë u impresionova shumë”, theksoi fituesi 82-vjeçar i Oskarit, referuar kancelares gjermane.

Nesër do të dale në kinematë gjermane filmi ”Old man & the Gun”, në të cilin ai është protagonist.