Sport Roma “ngjyroset” bardhekaltër. Lazio fiton bindshëm derbin e kryeqytetit

Roma “ngjyroset” bardhekaltër. Lazio fiton bindshëm derbin e kryeqytetit

Lazio ka mundur 3-0 Romën dhe rivendos kandidaturën për vendin e katërt në Serinë A, ndërkohë që verdhekuqtë humbën mundësinë që të arrinin Interin në vendin e katërt.

Në minutën e 12 zhbllokoi rezultatin Caicedo, në minutën e 73-të shënoi Immobile me 11-metërsh dhe në minutën e 89 shënon të tretin Cataldi.