Sport Ronaldo zbulon privilegjin më të madh në jetë dhe nuk është futbolli

Ronaldo zbulon privilegjin më të madh në jetë dhe nuk është futbolli

Gjërat mund të mos jenë të mira për Cristiano Ronaldon në fushë, në këtë moment, me yllin e Real Madridit duke u përpjekur të gjejë rrjetën. Mirëpo, portugezi thotë se larg nga gjërat e futbollit nuk kanë qenë kurrë më mirë.

Tashmë baba i tre fëmijëve, me Cristiano Jr, binjakët Eva dhe Mateo, dhe një tjetër vajzë e vogël, Alana Martina, që pritet të vijë në jetë nga e dashura Georgina Rodriguez, Ronaldo po shijon zgjerimin e bizneseve, së bashku me familjen e tij.

Një biznes i tillë është linja e tij e veshjeve, me produktin më të fundit që është “CR7 Junior Collection”, të cilin 32-vjeçari e ka promovuar së bashku me të parëlindurin e tij.

Duke folur për revistën spanjolle “Hola”, gjatë këtij promovimi, Ronaldo mori kohë të shprehet për jetën e tij familjare.

Ai pranon se nuk mendon të ketë ndonjë fëmijë tjetër, sapo të lindë fëmija i katërt. “Nuk më duket se kam kohë që të kem një fëmijë tjetër, – tha ai, – por duke parë familjen time të rritet, është sinqerisht privilegji më i madh që kam pasur ndonjëherë. Më pëlqen çdo sekondë. Atësia më ka mësuar gjëra të dashurisë, që kurrë nuk e kam ditur se ekzistonin; më ka zbutur dhe më ka dhënë një perspektivë të re mbi atë që ka rëndësi të vërtetë në jetë”.

Ronaldo shpesh publikon videot e vetes dhe djalit të tij duke u argëtuar. Sulmuesi tha se bashkimi i linjës së re të veshjeve i jep një mundësi tjetër për të shijuar shoqërinë e njëri-tjetrit: “Cristiano Jr dhe unë me të vërtetë kënaqemi duke u veshur në të njëjtën mënyrë. Ne dëshirojmë të dalim me të njëjtat rroba. Koleksioni i ri do të lejojë shumë më tepër prindër dhe fëmijë të bëjnë të njëjtën gjë. Djali im ishte entuziast në xhirimin e fotografive. Ai paraqitej shumë natyrshëm dhe unë u impresionova ta shihja për të treguar koleksionin e tij dhe atë që pëlqente.”