Bota Rrufeja bie mbi Shtëpinë e Bardhë, marinsi “braktis” detyrën i tmerruar (VIDEO)

Rrufeja bie mbi Shtëpinë e Bardhë, marinsi “braktis” detyrën i tmerruar (VIDEO)

 

Janë katër persona, dy burra dhe dy gra, të cilët u plagosën rëndë nga rrufeja që goditi ditën e djeshme pranë Shtëpisë së Bardhë. Ata po luftojnë për jetën.

Rrufeja goditi Parkun Lafayette, përballë selisë së njohur të qeverisjes amerikane dhe momenti u kap në video nga kamerat e sigurisë.

Katër të plagosurit u transportuan menjëherë në spitalet lokale dhe po luftojnë për të qëndruar gjallë.

Ndërkohë, kamerat kanë kapur pamje kur një roje jo vetëm është trembur, por edhe ka “braktisur” vendqëndrimin.