Sport Sa fitoi McGregor për ndeshjen ndaj Poirier?

Sa fitoi McGregor për ndeshjen ndaj Poirier?

Amerikani Dustin Poirier mundi në dy raunde Connor McGregor në një ndeshje në UFC, duke marrë hak për humbjen e shkaktuar nga irlandezi në vitin 2014.

Poirier tani ka mundësinë të garojë për titullin kampion në peshat e lehta, të humbur kundër Khabib Nurmagomedov në shtator 2019.

McGregor, i cili pretendonte të fitonte për të sfiduar sërish rusin Nurmagomedov, pësoi humbjen e parë në karrierë me KO. Megjithatë tha se do të ringrihej dhe do të rikthehej më i fortë pas kësaj humbjeje.

Conor McGregor mbetet ylli i padiskutueshëm i UFC dhe pavarësisht se u mund me KO, fitoi më shumë para’ sesa kundërshtari i tij.

Fakti që luajti ndeshjen kryesore të UFC 257, McGregor mori 5 milionë dollarë, sipas ‘The Independent’. Ndërsa Poirier fitoi vetëm 1 milion dollarë.

Amerikani Dustin Poirier mundi në dy raunde Connor McGregor, duke marrë hak për humbjen e shkaktuar nga irlandezi në vitin 2014.

Poirier tani ka mundësinë të garojë për titullin kampion në peshat e lehta, të humbur kundër Khabib Nurmagomedov në shtator 2019.