Horoskopi Shenjat e horoskopit që e kanë të pamundur t’i rezistojnë dëshirës për...

Shenjat e horoskopit që e kanë të pamundur t’i rezistojnë dëshirës për ‘shopping‘

Të gjithë kemi veset tona. Disa prej nesh gjejnë ngushëllim në ushqim dhe pije, ndërsa të tjerët i kalojnë orë të panumërta në rrjetet sociale. Një nga veset që e kanë disa njerëz, më shumë se të tjerët, edhe për shkak të horoskopit, është dëshira e pakontrolluar për shopping.

Shigjetari

Nëse keni një Shigjetar në jetën tuaj, e dini se kjo shenjë nuk heziton të përdorë sa herë të dojë kartën e kreditit. Mund të mos harxhojë gjëra tradicionale si grimi, çantat dhe këpucët, mund të shpenzojnë më shumë për souvenir-e.

Binjakët

Binjakët kureshtarë janë të prirur për t’u bërë shopaholic. Tërhiqen shumë nga gjërat e reja dhe me shkëlqim. Po aq sa për shopping, nuk i kursejnë paratë as për kurse.

Peshqit

Peshqit janë shenja më e keqe e zodiakut për marrëdhënien me paratë. Nuk i kushtojnë shumë rëndësi parave. Shpenzimet e tepërta i sjellin probleme ekonomike.

Peshorja

Natyra e këndshme e Peshores kontribuon në shpenzimet e tepërta të tyre.

Akrepi

Akrepat kanë tendencën të bëhen të varur nga dëshirat e tyre. Vdesin të blejnë gjëra antike dhe të rralla.

Luani

Luani ka shumë stil dhe shije ndaj edhe shpenzon më tepër për blerje. Luani jeton për të rimbushur dollapët e tij.