Kryesore Shikimi që “theu” internetin, Trump-Kim dhe protesta në Tiranë Fotot më të...

Shikimi që “theu” internetin, Trump-Kim dhe protesta në Tiranë Fotot më të bukura të javës

Ngjarjet më të rëndësishme të javës në Shqipëri dhe botë, përmes fotove realizuar nga agjencitë më prestigjioze.

Presidenti amerikan Donald Trump dhe lideri koreano-verior Kim Jong Un shtrëngojnë duart para nisjes së punimeve në Samitin e Hanoit, Vietnam. FOTO: REUTERS

 

Java e modës në Paris. Një modele prezanton me një veshje të Yves Saint Laurent. FOTO: GETTY IMAGES

 

Një vizitor në “Dhomën e rrotulluar” në muzeun e Iluzioneve në Prishtinë. FOTO: GETTY IMAGES

 

Dhoma “Koka në pjatë” në muzeun e Iluzioneve në Prishtinë. FOTO: GETTY IMAGES

 

Lady Gaga dhe Bradley Cooper, gjatë performancës së tyre në ceremoninë e Çmimeve Oscar. Ky shikim “theu” internetin. FOTO: REUTERS

 

Një karikaturë 3D që portretizon Mbretëreshën Elizabet duke vrapuar për të kërkuar azil në Bashkimin Europian pas Brexit shfaqet në paradën e Karnevaleve në Mainz, Gjermani. FOTO: REUTERS.

 

Chomper, një makinë gjysmë autonome e drejtuar me GPS, krijuar nga MIT, pastron borën në Massachusets, SHBA

 

Në garën e slitave me qen në Oberhof, Gjermani. FOTO: AP

 

Aurora Borealis mbi arktik, në Rovaniemi, Finlandë. FOTO: REUTERS

 

Grupi Queen këndon në ceremoninë e Çmimeve Oscar. FOTO: AP

 

Ushtarët indianë qëndrojnë pranë rrënojave të helikopterit të tyre pasi u rrëzua në rrajonin e Kashmirit. FOTO: REUTERS

 

Ministri i turizmit, Blendi Klosi, sulmohet nga protestuesit në hyrjen anësore të Parlamentit. FOTO: LSA

 

Sergio Ramos dhe Lionel Messi gjatë Real-Barcelona të së shtunës, ku katalanasit fituan sërish

 

Ureña, Venezuelë. Një protestues pengohet në telin me gjemba gjatë përleshjeve me Gardën Kombëtare. FOTO AP