Bota Shoferja shtatzënë shpëton 37 fëmijë nga autobusi në flakë

Shoferja shtatzënë shpëton 37 fëmijë nga autobusi në flakë

Shoferja shtatzënë e një autobusi shkolle në Milwaukee u shndërrua në heroin e ditës në SHBA, pasi arriti të shpëtojë 37 fëmijë nga zjarri që përfshiu mjetin që ajo drejtonte.

Imunek Williams ishte rrugës për në Akademinë e Shkencës në Milwaukee, kur tymi nisi të pushtonte hapësirën e autobusit.

“Ndjeva një erë të çuditshme teksa kisha ndaluar në semafor dhe mendova se vinte nga ndonjë makinë pranë. Por kur nisa të lëvizja era dhe tymi u bënë më të fortë dhe menjëherë ndalova dhe iu kërkova fëmijëve që të zbrisnin poshtë”, tregon gruaja.

Sapo të gjithë kishin dalë nga autobusi, ai shpërtheu në flakë.

Pamjet e filmuara nga mediat amerikane tregojnë mjetin e transportit të shkatërruar nga flakët, teksa një re e trashë tymi del nga dritare.

Williams, e cila është në pritje të një djali, tregon se është e shumë e lumtur që kishte arritur të shmangte një tragjedi dhe se kishte marrë shumë falënderime nga fëmijët dhe drejtuesit e shkollës.