Sport Shorti i Europa League/ Spikat Napoli-Arsenal

Shorti i Europa League/ Spikat Napoli-Arsenal

Në Nion të Zvicrës është hedhur mesditën e së premtes edhe shorti i fazës çerefinale dhe gjysmëfinale të Europa League.

Napoli-Arsenal është çifti që spikat në këtë short. Ndërkohë e sigurtë është se në gjymëfinale do të shkojë vetëm një skuadër spanjolle, pasi Villareal do të përballet me Valencia.

Një short me fat duhet thënë për Chelsea, i cili në fazën çerekfinale do të ketë përballë Slavia e Pragës. Ndërsa dyshja tjetër është Benfika-Frankfurt.

Përballjet në fazën gjysmëfinale: