Aktualitet Shpërthim me eksploziv në Elbasan, ka të lënduar

Shpërthim me eksploziv në Elbasan, ka të lënduar

Një shpërthim me eksploziv ka tronditur qytetin e Elbasanit duke vënë në alarm policinë. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në lagjen “11 Nëntori” në Elbasan, në vendin e quajtur “Spaikorre”.

Nga të dhënat e para nga vendi i ngjarjes dyshoet për persona të plagosur.

Në vendin e ngjarjes mësohet se janë dërguar menjëherë forca të shumta policie dhe 3 autoblinda, por policia ende nuk ka dhënë më shumë detaje.

Lajm në përditësim