Aktualitet Shqiptari në Itali nuk ia del, ndërron jetë në spital pas aksidentit...

Shqiptari në Itali nuk ia del, ndërron jetë në spital pas aksidentit tragjik

Nuk ka mundur që t’u mbijetojë dot plagëve Hazbi Hajdini, 53-vjeçari shqiptar, i cili të hënën u përplas nga një furgon.

Ngjarja ndodhi në mëngjes në Savignano sul Panaro.

Dëmtimet ishin të rënda për Hajdinin, i cili ndërroi jetë të martën në shtratin e spitalit. 53-vjeçari ishte dërguar me urgjencë në spitalin e Bolonjës pas aksidentit, por përpjekjet e mjekëve ishin të kota.

Të martën ata konfirmuan se Hajdini kishte ndërruar jetë. 53-vjeçari shqiptar kishte vite që jetonte në Itali. Ai la pas gruan dhe fëmijët e tij.

Mediat italiane shkruajnë se tashmë u takon autoriteteve të vendosin për fatin e shoferit të makinës që u përfshi në aksident, një 65-vjeçar italian.