Horoskopi Si do të ndikojë ekuinoksi i vjeshtës tek të gjitha shenjat e...

Si do të ndikojë ekuinoksi i vjeshtës tek të gjitha shenjat e horoskopit

Duke qenë se lëvizjet e Diellit ndryshojnë nga viti në vit, nuk ka një datë specifike për ekuinoksin e vjeshtës. Këtë vit për shembull ndodhi në 22 shtator dhe si një moment tranzicioni sezonal dhe astrologjik vjen me ndikimet e saj tek çdo shenjë! Ç’duhet të prisni nga kjo periudhë?

Dashi

Ekuinoksi i vjeshtës sjell në fokus marrëdhëniet tuaja romantike si dhe marrëdhënien me miqtë e vjetër, kolegët apo njerëzit tuaj më të dashur. Duke qenë se Mërkuri ka qenë në prapavijë që prej 9 shtatorit, këtë periudhë do të jeni të frymëzuar për biseda të gjata dhe të thella që do të përcaktojnë më qartë fazën në të cilën ndodhet lidhja juaj dhe probleme që lidhen me reciprocitetin.

Demi

Gjatë ekuinoksit të vjeshtës, Dielli lëviz në shtëpinë tuaj të 6-të që përkon me rutinën e përditshme dhe me mirëqenien. Do të jeni më të fokusuar drejt stilit të shëndetshëm të jetesës. Do të duash të jesh në kontakt të shpeshtë me miqtë apo të dashurit e ty për gjithë pjesën e mbetur të këtij sezoni.

Binjakët

Ekuinoksi i vjeshtës do të stimulojë kreativitetin tuaj dhe dëshirën për të për të nisur një projekt artistik që lidhet shumë emocionalisht me ju. Krahas kësaj, ekziston edhe mundësia për t’i thënë stop punës për pak kohë dhe për të bërë qejf me miqtë dhe të dashurit tuaj.

Gaforrja

Kjo periudhë do t’ju bëjë pak më emocionalë nga ç’jeni. Do të doni të qëndroni më shumë në shtëpi, do përqafoni procesin e shërimit për plagët e vjetra që ju mundojnë dhe që ta dini- ky vendim vjen me përfitime të mëdha për ju që do t’i shijoni në pjesën e mbetur të vitit. Sapo Mërkuri të dalë nga ky moment tranzicioni do të dilni edhe ju nga guacka juaj për të ndarë çfarë keni në zemër me më të dashurit.

Luani

Dëshira dhe kurioziteti do të ndërthuren në mënyrë harmonike këtë periudhë. Me siguri je përpjekur shumë për të bërë para dhe grinda jote nuk zhgënjen kurrë, por këto javë do t’i lësh të gjitha mënjanë për të parë çfarë kolegët dhe miqtë kanë për të të thënë.

Virgjëresha

Fokusi juaj zhvendoset nga aspiratat personale dhe mënyra sesi ti i shfaqesh botës tek ajo çfarë ti vlerëson vërtetë dhe mënyra sesi përkthehet kjo në fitime. Ekuinoksi i vjeshtës do t’ju ndihmojë të identifikoni cilat janë lëvizjet e duhura që duhet të bëni me paratë.

Peshorja

Do të jeni goxha të shqetësuar për mënyrën sesi po prezantoni veten tek të tjerët, por bëni mirë t’i fokusoni energjitë tek gjërat dhe projektet tuaja më të dashura. Përdorni intuitën për çfarë doni të arrini.

Akrepi

Prioriteti juaj për momentin duhet të jetë vetëm vetja dhe koha e kaluar me veten. Merruni me ëndrrat dhe emocionet tuaja. Mund të duket si kohë e përgjumur dhe e ngadaltë, por bazat për suksesin e mëvonshëm e krijoni tani!

Shigjetari

Do të jeni më të dhënë pas punës! Kjo periudhë ju shtyn të jeni më shumë lojtar në grupin tuaj të punës. Do të ndiheni më të motivuar, më bashkëpunues dhe gati për të bërë më shumë përpjekje në detyrat që ju janë ngarkuar.

Bricjapi

Ekuinoksi i vjeshtës vjen me shumë energji për ju. Do të doni që qëllimet dhe arritjet tuaja profesionale të njihen dhe do vërtetoni se jeni gati për të marrë më shumë përgjegjësi nga ç’keni deri tani. Thjesht tregohuni të duruar pasi rezultatet që prisni të shihni mund të vonojnë më shumë nga ç’mendoni ju.

Ujori

Ndonëse jeni krijesa që i qëndroni besnikë zakonit, ky sezon do t’i miksojë pak gjërat-veçanërisht për ju. Krejt papritur do t’ju zgjohet dëshira për të dalë nga zona juaj e rehatisë dhe do të jeni të fokusuar tek aktivitetet që ju japin kënaqësi si emocionalisht ashtu edhe shpirtërisht.

Peshqit

Do të jeni shumë të hapur ndaj të dashurve tuaj dhe do të ndjeni nevojën për të qenë rehat – si emocionalisht ashtu dhe nga ana financiare.