Extra Si ka ndikuar koronavirusi në përditshmërinë e shoqërisë njerëzore (FOTO)

Si ka ndikuar koronavirusi në përditshmërinë e shoqërisë njerëzore (FOTO)

Pandemia e koronavirusit ka prekur pjesën më të madhe të botës.

Ajo ka ndikuar në jetën e gjithë vendeve të prekura duke nisur nga puna e përditshme e ritualet e martesave, varrimeve etj.

Më poshtë është një galeri fotosh të bëra në vende të ndryshme të botës.

Njerëzit e pastrehë flenë në një strehë të përkohshme parkimi në Cashman Center, me hapësira të shënuara për distancim shoqëror për të ndihmuar në ngadalësimin e përhapjes së sëmundjes së koronavirusit (COVID-19) në Las Vegas, Nevada.

 

Të afërmit marrin pjesë në një ceremoni varrosjeje të viktimave të sëmundjes koronavirus (COVID-19) në qytetin jugor të Cisternino, Itali.

 

Murgjit budistë të veshur me mburoja të fytyrës dhe maskë për të mbrojtur veten nga sëmundja koronavirus (COVID-19) mbledhin lëmoshë në Bangkok, Tajlandë.

Çifti i veshur me maska ​​për fytyrën përqafohet në Liqenin Lindor në Wuhan, provinca Hubei, epiqendra e sëmundjes koronavirus të Kinës (COVID-19).

Një qen i veshur me një maskë mbrojtëse është parë me pronarin e tij gjatë një bllokimi 21-ditor në mbarë vendin për të kufizuar përhapjen e sëmundjes së koronavirusit (COVID-19) në Chennai, Indi.

Një fabrikë boshe shfaqet në fabrikën e makinave ‘Autoeuropa Volksëagen’ gjatë bllokimit të pjesshëm, si pjesë e gjendjes së jashtëzakonshme për të luftuar sëmundjen koronavirus (COVID-19), Lisbonë, Portugali.

Foto Credit: Reuters