Sport Strakosha transferohet tek AEK-u, mungon vetëm zyrtarizimi

Strakosha transferohet tek AEK-u, mungon vetëm zyrtarizimi

Thomas Strakosha, ka kompletuar transferimin tek AEK-u dhe tashmë mungon vetëm zyrtarizimi. Portieri i Shqipërisë, ka zbarkuar në zyrat e klubit nga Athina, për të firmosur kontratën.

Mediat pranë klubit të AEK-ut, bëjnë me dije se gjithçka është mbyllur dhe në orët e ardhshme pritet të vijë njoftimi zyrtar.

Te klubi helen, “gardiani” kuqezi do të ketë më shumë minuta në dispozicion, diçka që i mungoi në aventurën e tij tek anglezët e Brentford në Premier League.

29-vjeçari ishte pjesë e Brentford nga viti 2022, kur u transferua nga italianët e Lazio-s.

Portieri shqiptar rikthehet të luajë në Greqi, aty ku e ka nisur edhe karrierën e tij si futbollist, pasi ka qenë pjesë e të rinjve të Panionios.