Politika Surprizon Ervin Bushati: Erion Veliaj, kandidat për Kryeministër

Surprizon Ervin Bushati: Erion Veliaj, kandidat për Kryeministër

Gjatë intervistës për “Top Talk”, deputeti i PS-së Ervin Bushati tha se sfida e mazhorancës nuk është opozita, por të bindë qytetarët se socialistët janë zgjedhja më e mirë.

Ai shkoi më tej kur theksoi se zgjedhja më e mirë për Tiranën është Erion Veliaj, të cilin e cilësoi si kryeshërbëtori i qytetit dhe kandidat i ardhshëm për Kryeministër.

Kjo është hera e parë që një zyrtar socialist artikulon publikisht se pasardhësi i Edi Ramës në krye të qeverisë do të jetë Erion Veliaj.

Ervin Bushati është deputet i Qarkut Tiranë dhe Sekretar i Grupit Parlamentar të PS-së.