20/09/2021
Tags Aleksander Vucic

Tag: Aleksander Vucic

Shengeni Ballkanik, Vuçiç: Nuk ka Jugosllavi, vetëm të mira për qytetarët...

Tre liderët e Ballkanit Perëndimor, kryeministri Edi Rama, ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiç kanë dalë në një...

Protestuesit bllokojnë televizionin shtetëror, Vuçiç largohet nga dera e pasme

Nuk ndalen pakënaqësitë ndaj presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Qindra qytetarë protestuan në hyrje të godinës së televizionit shtetëror “RTS” në Beograd kundër Aleksandër...

Vuçiç “xheloz” për Thaçin: Hashim, Federica preferon më shumë të të...

Mbrëmjen e së martës në Bruksel u takuan liderët e Ballkanit Perëndimor në një darkë jo zyrtare me ftesë të shefes së Politikës së...

Vuçiç: Jam gati për kompromis me shqiptarët, ose do të shkatërrojmë...

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç thotë se ka vetëm një rrugë për zgjidhje mes Kosovës dhe Serbisë, e ajo është rruga e kompromisit. Sipas...

Vucic: Nëse nuk çelen negociatat nuk është faji i shqiptarëve dhe...

Presidenti i Serbisë, Alexandar Vuçiç, tha se ai shpreson që Bashkimi Europian të nisë bisedimet me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. “Shpresoj që BE...

Mini-Shengeni i Ballkanit, Vuçiç: Kam marrëveshje me Ramën dhe Zaevin

Nuk pati video apo fotografi të takimit të tyre, por dakordësia nuk ka munguar. Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, njoftoi se ka arritur një...