20/10/2021
Tags Anti-KÇK

Tag: Anti-KÇK

Rama tregon pse anti-KÇK nuk nisi nga politikanët

Në fjalën e tij në Parlament, kryeministri Edi Rama tha se aksioni anti-KÇK nuk mund të niste me politikanët. “Të gjithëve do të na vijë...

Paketa anti-KÇK, presidenti Meta: Një grusht shteti

Presidenti Ilir Meta ka sulmuar këtë të shtunë nismën ligjore të ndërmarrë nga Qeveria të njohur si paketa anti-KÇK, duke e quajtur një grusht...

“Mblidh veten se do ta heqin kokën një ditë”, replikat e...

Kryeministri Edi Rama ka shkëmbyer disa replika me komentuesit në faqen e tij në Facebook, për aksionin “Anti-KÇK” të nisur që prej së hënës. Replikat...

PD: Saimir Tahiri, subjekt ideal i “AntiKÇK-së”

Partia Demokratike vazhdon ta quajë show dhe propagandë paketën AntiKÇK të miratuar nga qeveria javën e kaluar dhe që pritet të ketë në fokus...

AntiKÇK-ja, Rama flet për analistët e “përçartjes kolektive”

Në një postim në rrjetet sociale, kreu i qeverisë Edi Rama shprehet se ligji special ose i njohur ndryshe si paketa antiKÇK është frymëzuar...

Rama: Ofensivë ndaj “KÇK”, të justifikojnë pasurinë ose ta dorëzojnë atë

Me një investim prej 10 milionë eurosh, 2.4 prej të cilave dhuratë e Bashkimit Europian në 107 vjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit,...

Zbulohet roli e izraelitëve tek super policia kundër KÇK

Kryeministri Edi Rama prezantoi këtë të hënë platformën “Anti-KÇK” për të luftuar krimin e organizuar. Si pjesë e paketës pritet të krijohet edhe një...

Rama për KÇK: E dinë që s’do e kalojnë vetting-un dhe...

Kryeministri Edi Rama prezantoi sot nismën kundër atij që e quan KÇK (Kap ça t’kapësh), që e quan “organizatë kriminale gjykatësish dhe prokurorësh që...

Edi Rama flet për paketën Anti-KÇK, thumbon edhe Ilir Metën

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se ditën e hënë do të prezantojë Paketën Speciale Anti-KÇK, siç e quan ai, e cila bën fjalë për...