05/07/2020
Tags Antonio conte

Tag: antonio conte

25 ditët e Contes: Derbi, Lazio dhe Kupa para Juventusit

Interi ka hyrë në “muajin e zjarrit”. Zikaltrit janë me kokë nga supersfida me Milanin, por edhe nga Lazio, Napoli... Brenda 25 ditësh luhet...

Conte: Shumë blerje? Nuk po blejmë gjysmën e Realit

Në prag të ndeshjes së Serie A kundër Cagliari, Antonio Conte foli pak për të gjitha. "Cagliari është një ekip i shkëlqyeshëm. Këtë e dëshmon...

Nga leksionet e dashurisë te këshillat për seksin, një rrëfim ndryshe...

Antonio Conte ishte i ftuar në studion e “Che tempo che fa”, përballë Fabio Fazio. Ky i fundit realizoi një intervistë të këndshme, në...

Conte tërbohet me gazetën italiane, anulon konferencën për shtyp

Antonio Conte dhe Interi kanë vendosur ta anulojnë konferencën për shtyp në prag të ndeshjes kundër Fiorentinës, e planifikuar për sot në orën 14:00,...

Conte: Pse e refuzova Romën, Nainggolan të pyesë veten pse s’është...

Interi dhe Roma përballen nesër mes tyre dhe trajneri Antonio Conte ka dalë para mediave dhe ka folur për ndeshjen dhe shumë çështje të...

Një udhëtim në metodën Conte: 7 bashkëpunëtorët zbulojnë sekretet e suksesit

Punë dhe vetëm punë. Antonio Conte ka një çelës të vetëm suksesi në karrierën e tij profesionale si trajner: objektivat dhe përmirësimet arrihen vetëm...

Çfarë fshihet pas shpërthimit të Antionio Contes

Antonio Conte, trajneri i Interit, ka shpërthyer në konferencën për shtyp pas ndeshjes me Borussia Dortmund dhe sipas gazetarit të "Sky Sport", Paulo Condo,...

Conte: Lukaku do luajë nëse jep garanci. Heqja e yllit tim?...

Trajneri i Interit, Antonio Conte, doli ditën e sotme në konferencë për shtyp para supersfidës së nesërme përballë Juventusit. Conte u shpreh se një sfidë...

Conte: Fitore e merituar, por duhet të jemi më të djallëzuar...

Inter hodhi të shtunën në darkë në tapet Milanin në derbi dhe ka marrë fitoren e katërt radhazi në katër javët e para të...

Conte: Interi i ka idetë e qarta. Sanchez kur të jetë...

Interi do të përballet ditën e nesërme si vendas me Udinezen, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë në Serie A. Zikaltërit vijnë në...