25/10/2020
Tags Ava Max

Tag: Ava Max

“Jam shqiptare”

“Kam lindur në Amerikë, por me origjinë jam shqiptare. Prindërit dhe vëllai im janë nga Shqipëria”. Kjo është përgjigja që këngëtarja Ava Max i...

“Isha një vajzë e vogël nga një familje shqiptare”,  Ava Max...

Këngëtarja e njohur shqiptare Ava Max, ka kujtuar kohën e saj kur emigroi drejt Amerikës me ëndrra të mëdha për t’u bërë dikushi. Nëpërmjet një...

Gjiganti Fiat përzgjedh artisten shqiptare Ava Max

Artistja e re shqiptare, Ava Max, është shndërruar thuajse në sensacionin e momentit. Ajo ka tashmë dy këngë hite në repertorin e saj të publikuar...

Ava Max shpreh krenarinë për rrënjët e saj shqiptare

Pas Rita Orës, Bebe Rexhës e Dua Lipës, një tjetër këngëtare me origjinë shqiptare është duke bërë karrierë në tregun ndërkombëtar. E kemi fjalën për...

Një Lady Gaga e re? Shqiptarja Ava Max tërheq vëmendjen në...

Ajo ishte kandidate për çmimin e artistes së re më të mirë në MTV Video Music Awards, por pavarësisht nuk arriti të fitonte, Amanda...

Pse shqiptaret kanë pushtuar majat e muzikës botërore?

Bebe Rexha, Rita Ora, Ava Max, Dua Lipa apo Njomza. Yjet shqiptare të muzikës kanë kapur majat botërore. Por si është i mundur një...

Ava Max, si Dua Lipa; Vajza 100 përqind shqiptare që ka...

Sweet but Psycho, me të vërtetë që është në top të industrisë muzikore pop. Nuk është çudi që kjo këngë i ka kaluar 10 milionë...