31/10/2020
Tags Banda e lushnjes

Tag: Banda e lushnjes

Vrasja e të vëllait, si u shndërrua Aldo Bare në një...

Kjo godinë e rrënuar dhe e pushtuar nga bimësia, dikur ka qenë banesa dhe baza e gangsterit famëkeq lushnjar Artur Daja. Prej 22 vitesh...

Lufta e egër për tenderat: Përplasja e përgjakshme mes bandës së...

Në fillim të vitit 2002, një luftë e re do të niste në Lushnje. Pas asgjësimit total të bandës së Artur Dajës, një grupim...

Historia e panjohur: Si u rrezikua Ismail Kadare nga Banda e...

Në përpjekjet për të gllabëruar prona, banda e Aldo Bares futet në konflikt me familjen e pasur Taullau në Lushnje. Biznesmeni Baki Taullau ishte ndër...

Ish-ministri i Rendit: Banda e Lushnjes donte të më eliminonte, ndikuan...

Në vitin 2000, policia ka disponuar informacione se ka pasur edhe plane konkrete për eliminimin e ministrit Spartak Poçi. “Patjetër ka pasur plane, jo vetëm...