03/06/2020
Tags Bill clinton

Tag: bill clinton

“E bëra për të menaxhuar ankthet e mia”, Bill Clinton rrëfehet...

Ish-Presidenti i SHBA, Bill Clinton, ka rrëfyer në një dokumentar për “Daily Mail” për lidhjen e tij me Monica Lewinsky, ndërsa tha se kjo...

Homazhet në nder të Chirac/ Rama në Paris, takim edhe me...

Jacques Chirac, ish-presidenti që shërbeu për dy mandate në krye të Francës, ndërroi jete 4 ditë më parë në moshën 86-vjeçare. Ne Paris, në...

Clinton dhe Levinsky në sagën e “American Crime Story”

Pas ish-kampionit të futbollit amerikan O. J. Simpson, më pas stilistit, Gianni Versace tashmë është presidenti amerikan, Bill Clinton, është pjesë e sagës “American...

Albright rrëfen bisedën me Clinton natën kur nisën bombardimet në Kosovë

Në ceremoninë zyrtare të festimeve në kuadër të 20 vjetorit të ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë kundër gjenocidit serb, ish-sekretarja amerikane e shtetit, Madeleine...

Clinton, fjalim emocionues në Kosovë: Pas 20 vitesh ju fituat paqen....

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka mbajtur sot fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20 vjetori të lirisë së Kosovës. Clinton u ka...

Miku më i madh i shqiptarëve arrin në Kosovë

Ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton ka arritur tashmë në Kosovë. Clinton ka ateruar pak minuta më parë në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Ai është pritur në...