30/05/2020
Tags çelja e negociatave

Tag: çelja e negociatave

Hapja e negociatave në kohë pandemie, Komisioneri për Zgjerimin jep një...

Komisioneri për Zgjerimin e Bashkimit Evropian, hungarezi Oliver Varhelyi dha një mesazh për qytetarët e Shqipërisë mbi hapjen e negociatave të anëtarësimit dhe mbështetjen...

Kryeministrat e vendeve të BE-së zyrtarizojnë hapjen e negociatave me Shqipërinë...

Udhëheqësit e BE-së kanë konfirmuar përfundimet e ministrave të jashtëm të BE-së për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë. Ky...

Çelja e negociatave, DASH: Forcon të ardhmen evropiane për Shqipërinë dhe...

Vendimi për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropiane është përshëndetur edhe nga SHBA. Në një reagim të Departamentit të...

Rama: Dera e BE-së u hap në një kohë të mallkuar

Pas vendimit të Këshillit të Ministrave të BE-së që i jep dritën jeshile hapjes së negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe vendin tonë, kryeministri...

Çelja e negociatave, Von der Leyen: Shpresoj që liderët e BE...

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, përshëndeti vendimin e ministrave për Europën të vendeve anëtare të Bashkimit Europian për të nisur bisedimet...

Çelja e negociatave, Yuri Kim: Mbështesim reformat e nevojshme për anëtarësim

Këshilli i Ministrave për Evropën i hapi dritën jeshile nisjes së bisedimeve për anëtarësim me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Pas këtij vendimi kaq të...

“Po-ja” e negociatave, Meta: Asnjë minutë nuk duhet humbur. Basha: Tani...

Pas lajmit të mirë për çeljen e negociatave, kreu i shtetit Ilir Meta, me anë të një postimi në rrjete sociale bën thirrje që...

Po-ja e shumëpritur për negociatat me BE, ministri gjerman: Një lajm...

Ministri gjerman i shtetit për Europën, Michael Roth, ka konfirmuar se gjatë takimit të ministrave të vendeve të BE është rëndë dakord për nisjen...

Pse Greqia ishte shteti i fundit që dha dritën jeshile për...

Bashkimi Europian pritet të japë dritën jeshile për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut këtë javë. Sipas një projektvendimi të...

Reuters: BE hap dritën jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

“Bashkimi Europian do të nisë negociatat për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut”, kështu raporton agjencia e lajmeve Reuters në bazë të një...