18/08/2019
Tags Cristiano ronaldo

Tag: cristiano ronaldo

Ronaldo: Ky është ndryshimi mes meje dhe Messi-t

Ylli i Juventus, Cristiano Ronaldo, ka shpjeguar diferencën mes tij dhe Messi-t në një intervistë të dhënë për DAZN. Ai ka folur për rivalitetin me...

Analiza e “Marca”: Ronaldo mes favoritëve për “Topin e Artë”

Cristiano Ronaldo drejt triumfit për Topin e Artë të gjashtë në karrierë. Kjo është profecia e të prestigjiozes spanjolle “Marca”, që i bën një...

Ronaldo nuk ndalet edhe në biznes, prezanton projektin e vitit 2020

Cristiano Ronaldo është zhvendosur nga Torino në Marrakesh, qytet në Marok, ku vizitoi nga afër dhe monitoroi punimet në hotelin e “Pestana CR7”, shoqëri...

E tregojnë shifrat, Seria A ul rendimentin e Ronaldos

Cristiano Ronaldos, pas 9 sezonesh te gjigantët e Realit të Madridit, iu bashkua Juventusit për t’u dhënë atë shtysën e fundit, që të fitonte...

Cristiano Ronaldo porosit “bishën” më të shtrenjtë në botë (FOTO)

Cristiano Ronaldo nuk kursehet, kur bëhet fjalë për të blerë makina të reja e luksoze. Kjo është arsyeja pse, sipas “Marca”, sulmuesi i Juventusit...

Derbi i Italisë mbyllet pa fitues, alieni CR7 shënon golin 600

Nuk ka patur fitues në "San Siro" mes Inter-it dhe Juventus-it, ndeshje e vlefshme për javën e 34-t të Serisë A. Nainggolan ka zhbllokuar takimin...

Georgina rrëfehet për jetën me Ronaldon, ja çfarë i pëlqen më...

Për një futbollist, është e rëndësishme të ketë një familje solide dhe të ndjehet i kënaqur me veten. Cristiano Ronaldo nuk mund të ankohet...

E bujshme nga Italia: Ronaldo, lamtumirë Juventusit më 2020?

Duket “rrufe në qiell të hapur”, diçka e pabesueshme, por mediat italiane e kanë ngritur si pyetje ditën e sotme: Sezoni 2019-2020, a mund...

Lotët e CR7-ës! Kemi Georgina-n… (FOTO)

Juventusi doli kokulur mbrëmjen e kaluar nga stadiumi i tij, duke pësuar një goditje të rëndë këtë sezon pasi u eliminua nga Ajax-i nga...

“Mami, nuk bëra dot mrekulli”; Dolores tregon çfarë i tha Ronaldo...

"Ai ishte i trishtuar, do t’i pëlqente të shkonte në finale. Çfarë më tha pas eliminimit? Mami, nuk bëra dot mrekulli". Kështu është shprehur...