12/11/2019
Tags Cristiano ronaldo

Tag: cristiano ronaldo

“Mbreti” i Championsit detyrohet të “abdikojë” pas 8 vitesh

Juventusit nuk i mjaftoi as “mbreti” i Championsit për të ngritur një trofe që “Zonja e vjetër” e Italisë e ëndërron prej vitit 1996. Bardhezinjtë...

Jo vetëm Realit, por edhe La Ligas po i mungon Ronaldo

Largimi i Cristiano Ronaldos ka qenë një goditje e madhe për Realin e Madridit të cilët ende nuk po gjejnë rrugën e duhur pa...

Askush si Ronaldo në Champions: Shënon më shumë se Messi dhe...

Lojtarë të mirë ka shumë, por kampioni duket kur ndeshjet janë vendimtare. Kampioni i vërtetë është ai që jep 100% në ndeshjet 'normale', por...

Ideja e çmendur: CR7 të dalë në pension në stadiumin “Cristiano...

Te Sportingu (Sporting CP) nuk e harrojnë Cristiano Ronaldon. Djaloshi i lindur në Madeira u rrit dhe u formua si futbollist në klubin e...

Ronaldo kryen testet mjekësore, gëzon Milani!

Cristiano Ronaldo iu është nënshtruar sot testeve mjekësorë për shkak të dëmtimit që pësoi në ndeshjen mes Portugalisë dhe Serbisë për kualifikueset e Euro...

Do të dënohet? UEFA hap procedurë disiplinore për Kristiano Ronaldon

Gjesti në fundin e ndeshjes ndaj Atletikos të Madridit, rrezikon t’i kushtojë yllit të Juventusit, Cristiano Ronaldo. Portugezi iu kundërpërgjigj trajnerit Diego Simeione, ndërkohë...

Paratici rrëfen të gjitha prapaskenat e blerjes së Ronaldos dhe zbulon:...

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici ka dhënë një intervistë ndryshe për La Gazzetta dello Sport. Drejtuesi i bardhezinjve nuk rrëfehet asnjëherë për lëvizjet...

Ronaldo hyn në historinë e Serisë A, Juventusi barazon rekordin e...

Pas fitores me përmbysje kundër Lacios (1-0, 1-2) të dielën në “Olimpico”, Juventusi i Masimiliano Alegrit e sheh veten +11 pikë distancë nga Napoli...

Ronaldo nuk kënaqet: Dua të shënoj më shumë dhe të fitoj...

Nuk fitoi çmimin individual si Fifa The Best ose Topin e Artë, por gjithsesi 2019-ta ka nisur me një trofe për Cristiano Ronaldon, i...

Spanja nuk e harron, CR7 është më i kërkuari

Disa prej tyre nuk do ta harrojnë kurrë. Arsyeja? Bashkë janë bërë të mëdhenj, kanë jetuar mbrëmje të paharrueshme dhe kanë ngritur në qiell...