11/07/2020
Tags Deshtimi i negociatave

Tag: deshtimi i negociatave

Prapaskenat e negociatave/ Macron: Nëse poshtërojmë Shqipërinë, destabilizohet rajoni

Presidenti francez Emmanuel Macron në një intervistë të gjatë për “The Economist” ku ka folur për të ardhmen e Europës, i është rikthyer edhe...

Palmer nga Beogradi: Bllokimi i negociatave për Shqipërinë dhe MV, gabim...

I dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer theksoi sot në Beograd se vendimi i BE-së për të bllokuar hapjen e negociatave të anëtarësimit...

Carl Bildt: “Jo-ja” franceze për negociatat dënon edhe Serbinë e Malin...

Në një intervistë për Washington Post, e cituar nga agjencia Tanjug, ish-ministri suedez Carl Bildt, disa herë i dërguar special i BE-së dhe OKB-së...

Mos hapja e negociatave, Daniel Serwer: Francës dhe Bashkimit Europian t’i...

Profesori amerikan Daniel Serwer, njohës shumë i mirë i politikës në Ballkan, nuk përdori gjuhe diplomatike kur foli për vendet skeptike ndaj Shqipërisë dhe...

Negociatat, Rama: Nuk është hera e parë që BE nuk e...

Kryeministri Edi Rama thotë se vendimi negativ për të mos hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, ka goditur edhe kredibilitetin e BE-së...

Negociatat, Pendarovski: Ndarja nga Shqipëria nuk ka qenë kurrë pjesë e...

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me Presidentin Ilir Meta, deklaroi se “procesi i ndarjes së dy...

Meta, kritika Ramës: Nuk mjafton të themi që Franca dhe Holanda...

Presidenti Ilir Meta tha në një konferencë për shtyp me homologun nga Maqedonia e Veriut, Stevo Pendarovski, se pavarësisht pakënaqësisë për mos hapjen e...

“Spiuni rus më bllokoi negociatat”/ Akuza e Berishës për ish-Komisionerin e...

A do ta jepte Sali Berisha dorëheqjen nëse do të ishte në vendin e kryeministrin Edi Rama, në kushtet kur Shqipëria nuk mori dritën...

Pas refuzimit, aplikimi në konsullatën tjetër europiane

Nga Veton Surroi Meqë Shqipëria e Maqedonia Veriore u bllokuan nga Franca, duhet të kërkojnë një kontratë të re evropiane. Mbase në Berlin? 1. Është diçka që...

Cipras zbulon mashtrimin e Micotaqis: Greqia nuk i tha “PO” negociatave...

Hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut është kthyer në debat të fortë për klasën politike në Greqi. Kreu i opozitës, ish-kryeministri Aleksis...