28/10/2020
Tags Donald trump

Tag: donald trump

Ndërron jetë në spital vëllai i vogël i presidentit Trump

Pas disa ditësh i shtruar në spitalin e Nju Jorkut, ndërroi jetë në moshën 71-vjeçare Robert Trump, vëllai i vogël i presidentit të Shteteve...

Trump këmbëngul: Duam të hyjmë në Kinë, të hetojmë për koronavirusin

Presidenti Donald Trump tha të dielën se SHBA-ja dëshiron që hetuesit të shkojnë në Kinë për të hetuar shpërthimin e koronavirusit. Siç shkruan CNN, SHBA-ja...

Trump: Disa media duan që ta mbaj vendin mbyllur

Presidenti amerikan Donald Trump përsëriti të mërkurën pretendimin se “disa njerëz” në media duan që ekonomia të vuajë si rezultat i epidemisë së koronavirusit. Duke...

SHBA dyfishon të infektuarit. Trump sulmon Kinën: Diçka e tillë nuk...

“Diçka e tillë nuk është parë në histori”. Janë fjalët e presidentit amerikan Donald Trump, që i referohen përhapjes së pandemisë së koronavirusit. Shtetet...

Çmimet Oscar/ Trump tallet me fitoren e filmit koreano-jugor, shënjestron edhe...

Presidenti amerikan Donald Trump, gjatë një tubimi në Kolorado, u tall me fitoren historike të filmit koreano-jugor “Parasite” në ceremoninë e çmimeve Oskar, duke...

Senati voton kundër shkarkimit të Trump

Senati amerikan votoi kundër shkarkimit të presidentit Donald Trump për akuzat e abuzimit me pushtetit dhe atë të pengimit të punës së Kongresit. 52 senatorë...

Nancy Pelosi gris fjalimin e Donald Trump (VIDEO)

Fjalimi i Donald Trump për atë që njihet si “State of the Union” (Shteti i bashkimit) në Kongresin Amerikan nuk anashkaloi detajet që u...

Erdogan kundër planit “Trump”: Jerusalemi, një vend i shenjtë për myslimanët

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan tha të mërkurën se Jeruzalemi është një vend i shenjtë për myslimanët, dhe e quajti planin e paqes të...

Plani i Trumpit për Lindjen e Mesme: A është vërtet shansi...

Presidenti amerikan paraqiti në Uashington planin e paqes për Lindjen e Mesme, që parashikon zgjidhjen me dy shtete. Por kritikët thonë, se presidenti mban...

Plani i Trump për Lindjen e Mesme: Dy shtete, Jerusalemi kryeqytet...

Presidenti amerikan Donald Trump bëri sot publik planin e paqes në Lindjen e Mesme duke bërë thirrje për një zgjidhje me dy shtete. Plani i...