20/09/2021
Tags Donald trump

Tag: donald trump

Erdogan kundër planit “Trump”: Jerusalemi, një vend i shenjtë për myslimanët

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan tha të mërkurën se Jeruzalemi është një vend i shenjtë për myslimanët, dhe e quajti planin e paqes të...

Plani i Trumpit për Lindjen e Mesme: A është vërtet shansi...

Presidenti amerikan paraqiti në Uashington planin e paqes për Lindjen e Mesme, që parashikon zgjidhjen me dy shtete. Por kritikët thonë, se presidenti mban...

Plani i Trump për Lindjen e Mesme: Dy shtete, Jerusalemi kryeqytet...

Presidenti amerikan Donald Trump bëri sot publik planin e paqes në Lindjen e Mesme duke bërë thirrje për një zgjidhje me dy shtete. Plani i...

Gjyqi kundër Trump: Kush janë lojtarët kyç të dhe si do...

Zërat demokratë për shkarkimin e Presidentit amerikan u dëgjuan që prej fillimit të presidencës së trazuar të Donald Trump. Skandali i Rusisë, që lidhte...

Soros: Trump, një mashtrues narcizist. Facebook do ta ndihmojë të rizgjidhet...

George Soros ka sulmuar Presidentin amerikan Donald Trump dhe atë kinez Xi Jinping, duke i quajtur “sundues autoritar”. Ai tha se Trump ishte një...

Çfarë duhet të dini për gjyqin e shkarkimit të presidentit Trump

Presidenti i SHBA Donald Trump u akuzua nga Dhoma e Përfaqësuesve në dhjetor të 2019-s. Javën e shkuar, po i njëjti institucion i dërgoi...

Trump i kundërvihet kompanisë Apple: Të zhbllokojë iPhone-t e kriminelëve

Presidenti i SHBA, Donald Trump, i kundërvihet kompanisë Apple, ku sipas tij duhet të zhbllokojë “iPhone-t" e personave të përfshirë në hetime kriminale. “Ne vazhdimisht...

“Trumpit nuk i besohet, Merkelit po”

Një studim global ka treguar se niveli i besimit ndaj presidentit amerikan Donald Trump është shumë i ulët, ndërsa besimi tek SHBA po rritet....

Sondazhi: Trump, imazh negativ në botë, Merkel me mbështetjen më të...

Imazhi i Presidentit Donald Trump tek publiku në shumë vende të botës është negativ, ndryshe nga imazhi i vetë Shteteve të Bashkuara që është...

Trump flet pas sulmit: Mjaft e kemi toleruar Iranin, sanksione të...

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, pati një fjalim këtë të mërkurë ku iu adresua gjithë kombit pas sulmit të Iranit në dy baza amerikane...