20/09/2021
Tags Donald trump

Tag: donald trump

Për gjermanët Trump më i rrezikshëm se Kim dhe Putin

Të pyetur, se kush është kërcënimi më i madh për paqen botërore, gjermanët e vënë gishtin në një sondazh të fundit tek një person,...

Filmi “I vetëm në shtëpi”, televizioni shtetëror kanadez heq pjesën ku...

Televizioni shtetëror kanadez CBC ka hequr nga filmi “I vetëm në shtëpi: kam humbur në Nju Jork”, skenën ku shfaqet Donald Trump. Dhe menjëherë...

Trump i rikthehet luftës me mullinjtë e erës: Monstra që vrasin...

Presidenti amerikan Donald Trump është rikthyer te “armiqtë” e tij të vjetër – mullinjtë e erës, për të cilët ai thotë se janë monstra...

Shkarkimi i Trump, festat shtyjnë procesin e “impeachment” në SHBA

Procesi për shkarkimin e Trump është në ngërç për momentin pasi kryetarja e Dhomës, Nancy Pelosi nuk ka dërguar artikujt me akuza në senatin...

Shkarkimi, Trump në sulm: E çmendura Nancy nuk ka prova

Pas shtyrjes se procesit të dërgimit për votë në Senat të dy akuzave ndaj Presidentit Donald Trump nga ana e republikanëve, ky i fundit...

Trump në qendër të debatit të kandidatëve demokrat: Presidenti më i...

Shtatë kandidatët kryesor demokrat për zgjedhjet presidenciale amerikane, u përfshinë në një debat të nxehtë të enjten në mbrëmje, duke e cilësuar presidentin Donald...

Putin: Akuzat kundër Trump të shpikura

Procedura e ngritjes së akuzave nga ana e Kongresit amerikan ndaj presidentit Donald Trump për abuzim pushteti, është e bazuar mbi akuza tërësisht të...

Shkarkimi i Trump: Si do të procedohet në Senat dhe pse...

Donald Trump bëhet presidenti i tretë në historinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës që do të hetohet për shkarkim nga Senati, pas votës...

Akuzat zyrtare për shkarkim, Trump reagon ndaj demokratëve: Çmenduri politike

Presidenti amerikan përballet me dy artikuj për shkarkim në Dhomë e Deputetëve, por ndihmësit e Donald Trump shprehen se ai është i pastër lidhur...

Çfarë ndodh tani? Nancy Pelosi autorizon hartimin e akuzave për Donald...

Dhoma e Përfaqësuesve e SHBA ka nisur fazën tjetër në rrugën për procedurën e nxjerrjes në gjyq të  Presidentit Donald Trump. Kryetarja e Dhomave...