20/10/2021
Tags Donald trump

Tag: donald trump

Nancy Pelosi, e detyruar të merret me procedurën e shkarkimit?

Dueli me presidentin, Donald Trump nuk e trembte Nancy Pelosin, por hapjen e një procedure shkarkimi kundër presidentit, ajo e shihte si hap të...

Hillary Clinton sulmon Trump: Është një kërcënim për Amerikën

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit dhe rivalja e presidentit Trump në zgjedhjet presidenciale, Hillary Clinton, ka sulmuar ashpër kreun e Shtëpisë së Bardhë pas zhvillimeve...

Procesi i shkarkimit të një presidenti në SHBA, rasti Trump dhe...

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve Nancy Pelosi njoftoi të martën një "hetim zyrtar për të nisur procedurat e shkarkimit" ndaj Presidentit Donald Trump, duke...

“Foto e ditës”, kryeministri Edi Rama takohet me Donald Trump

Ashtu edhe siç kishte paralajmëruar më herët axhendën e tij, kryeministri Rama është takuar në Nju Jork me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të...

“Skandali ukrainas”/ Demokratët nisin procedurat për shkarkimin e presidentit Trump

Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, tha të martën se do të nisë një hetim zyrtar nëse presidenti Donald Trump, duhet t’u nënshtrohet...

Trump në OKB: E padrejtë që nuk kam marrë një Nobel

Në selinë e Organizatës së Kombeve të Bashkuara, Donald Trump përsëriti një prej pretendimeve më të hershme të tij, atë për Çmim Nobel. "Është e...

Pse ishulli më i madh i botës i përket Danimarkës? Disa...

Groenlanda ndodhet pothuajse në Polin e Veriut dhe Donald Trump do ta blejë ishullin arktik. Kjo tashmë dihet. Por a e dini, se amerikanët...

Donald Trump dëshiron të blejë ishullin e Groenlandës nga Danimarka

Presidenti është i interesuar për burimet natyrore dhe rëndësinë gjeostrategjike të pjesës në verilindje të Kanadasë, thuhet. Sipas gazetës "Wall Street Journal" disa këshilltarë...

Trump ndërhyn për Hong Kongun: Trupa kineze po grumbullohen pranë kufirit

Në klimën e tensionit të shkaktuar nga protestat e shumta në Hong Kong ndërhyn edhe Donald Trump. Në një status në Twitter, presidenti amerikan shkruan...

Cila është përbërja e bazës mbështetëse të presidentit Trump?

Në zgjedhjet e 2016-s, Presidenti Donald Trump fitoi me sistemin e kolegjit elektoral, por humbi votën popullore. Vlerësimet për punën e tij kanë qenë...