20/09/2021
Tags Donald trump

Tag: donald trump

Trump takon “mikeshën e mrekullueshme”

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka mbuluar me komplimente, kancelaren Angela Merkel. Ajo është një "person fantastik", "mikeshë e mrekullueshme" dhe marrëdhënia është e...

Donald Trump, dritëhijet e një Presidenti

“Amerika në vend të parë”! Moto, e cila vazhdon të shoqërojë presidencën Trump, me këtë të fundit që pas përfundimeve të hetimeve për “Russiagate”...

Trump sulmon mediat: Armiq të Amerikës, nxitën gënjeshtrat për Rusinë

Donald Trump po e shfrytëzon në maksimum “momentumin” e ri politik, pasi Robert Mueller e pastroi nga akuzat për bashkëpunim të mundshëm me Rusinë...

Pse Trump po marshon drejt rizgjedhjes

Nga Piers Morgan* Pra paska qenë e gjithë fake news… I gjithë tërbimi i këtyre dy viteve për komplotin rus paska qenë i bazuar në...

Donald Trump në Irak: SHBA, jo më “polici i botës”

Që nga marrja e postit, presidenti amerikan nuk ishte shfaqur tek trupat amerikane jashtë vendit, deri në vizitën e së mërkurës në Irak. Por...