20/09/2021
Tags Edi rama

Tag: edi rama

Edi Rama fiton gjyqin me Jorida Tabakun, sa lekë i detyrohet...

Gjykata e Tiranës ka vendosur të dënojë Jorida Tabakun me 300 mijë lekë gjobë. Tabaku ishte akuzuar për shpifje nga kryeministri Edi Rama. Sipas Gjykatës,...

“Danke Angela”, kryeministri Rama telefonatë 45 minuta me kancelaren Merkel

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bisedë telefonike me kancelaren gjermane Angela Merkel, disa ditë pas vendimit të KE për të mos hapur negociatat...

Rama: Nuk kam arsye për të dhënë dorëheqjen, po komunikoj me...

Pas takimit me anëtarët e kryesisë në selinë e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama ka dhënë edhe një prononcim për median, ku ka deklaruar...

“Jo”-ja për negociatat, Rama: Përplasje mes Francës dhe Gjermanisë

Kryeministri Edi Rama, në një konferencë për shtyp pas “Jo”-së për hapjen e negociatave, u shpreh se jo vetëm Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut,...

“Kush është ky zëri që më interferon?” Edi Rama përplaset live...

Ndërhyrja kryeministrit Edi Rama në emisionin “Open” në Top Channel nuk ka kaluar pa përplasje me gazetarët. Gjithçka nisi rreth deklaratës së presidentit Macron për...

Mos hapja e negociatave/ Rama: Shqipëria nuk shkon në zgjedhje të...

Kryeministri Edi Rama mohoi në emisionin “Open” në Top Channel mundësinë që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme në rast se nesër merret...

Rama shkruan për “Politico”: Nobeli për Handke, shije e përbuzshme në...

Kryeministri Edi Rama, në një opinion për Politico, shkruan se “vendimi i Akademisë Suedeze për t’i dhënë çmimin Nobel për Letërsinë austriakut Peter Handke...

Mini Shengeni, Rama: Nëse Serbia do të vendoste veto për Kosovën,...

Pas nënshkrimit të deklaratës së përbashkët me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, për Mini Shengenin në...

Rama në Novi Sad: Ballkani Perëndimor, si Shengeni brenda vitit 2021

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e përbashkët me Vuçiç dhe Zaev në Novi Sad, u shpreh se në deklaratën e përbashkët për Mini Shengenin...

Albin Kurti tregon pse u “ftoh” me Edi Ramën

Mbrëmjen e së mërkurës në “Opinion”, Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për Kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, shpjegoi edhe arsyet se pse është...