01/08/2021
Tags Edi rama

Tag: edi rama

Rama, batuta në ditën e parë të shkollës: Më gjeni në...

Në ditën e parë të shkollës, kryeministri Edi Rama nuk ka lënë pas edhe batutat. Gjatë fjalës së tij nga shkolla "Servete Maçi" kryeministri...

Art dhe politikë në Berlin: Simpatia gjermane për Ramën

Se çfarë u fol, në  takimet e kryeministrit Edi Rama me kancelaren Angela Merkel dhe  presidentin e Bundestagut, Wolfgang Schäuble këtë nuk e mësuam...

Vizita në Gjermani, Rama i shkon me dhuratë Merkelit

Takimi i kryeministrit Edi Rama me kancelaren gjermane Angela Merkel në Berlin është pasqyruar dhe në faqen zyrtare në Instagram të Kancelarisë gjermane. Në njoftimin...

Rama në Çeki: Morëm mbështetje totale për hapjen e negociatave

Kryeministri Rama postoi në rrjetet sociale disa foto nga takimet e zhvilluar në Çeki në kuadër të takimit të Vishegradit, ku marrin pjesë dhe...

Rama takon Merkel të premten, Qeveria gjermane: Ja çështjet në fokus...

Kryeministri Edi Rama, në fund të kësaj jave do të takohet në Berlin me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Diçka e tillë është konfirmuar nga...

Rama paralajmëron: Çelja e negociatave me Maqedoninë para Shqipërisë, e dëmshme...

Kryeministri Edi Rama paralajmëron vendet e Bashkimit Europian se do të jetë e dëmshme për rajonin nëse nisin bisedimet e pranimit për Maqedoninë e...

Ministri i Jashtëm grek: Unë jam himarjot. Edi Rama grek nga...

Kryeministri i Greqisë Qiriakos Micotaqis i ka besuar drejtimin e politikës së jashtme një prej njerëzve të tij më të afërt nga radhët e...

Mesazhi i Ramës për opozitën: Nuk iki! Paqe politike dhe marrëveshje...

Kryeministri Edi Rama deklaroi gjatë konferencës për mediat se “nuk iki megjithëse e di mirë sesa shumëfish është sfida e shlyerjes së tij nëse...

Edi Rama: Fitorja më e vështirë ndonjëherë

Kryeministri Edi Rama doli në një konferencë për shtyp në orën 21:00 të së dielës, ku deklaroi se “sot fitoi e ardhmja, fitoi shteti,...

Rama, batuta me gazetarët: A mund të ma hapni rrugën?! Nuk...

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Linda Rama votuan në Qendrën e Votimit në Surrel. Në një prononcim për median Rama tha...