22/09/2021
Tags Edi rama

Tag: edi rama

Rama ka një mesazh për “mikun rrugëhumbur”: Nuk je vonë akoma...

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës para gazetarëve një ditë pas protestës së opozitës, ka pasur një mesazh edhe për kryedemokratin Lulzim Basha, duke e...

Dibra e shpall “Qytetar Nderi”, Rama refuzon titullin dhe jep arsyen

Kryeministri Edi Rama ka refuzuar titullin “Qytetar Nderi” dhënë këtë të martë nga Bashkia Dibër. Sipas një njoftimi të shpërndarë nga zyra e shtypit e...

Rama: Patozin e futi Berisha në zgjedhje, është partia më e...

Kryeministri Edi Rama thotë se partia më e re “Bindja Demokratike” u krijua nga Berisha dhe se Astrit Patozin e futi Saliu në zgjedhje. Në...

Rama: Fallxhorja e mbyti Lulin me kafe turke, pije i thotë...

Nga Elbasani kryeministri Edi Rama ka ironizuar kryetaren e LSI Monika Kryemadhi. Nga Elbasani, kryeministri Edi Rama ka ironizuar Monika Kryemadhin, e cila ka qenë...

“Tregon përralla”!, Rama i përgjigjet Rudina Hajdarit: Lexo Mark Twain!

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari nga foltorja e Kuvendit e nisi fjalën e saj duke thënë se nuk e ka të lehtë që si politikane...

Rama e ka problemin me “fallxhoren”: Nuk ka blerje votash nëse...

Kryeministri Rama ka akuzuar drejtpërdrejtë LSI-në për blerje votash. Rama tha se në 2017-ën mendonte ishte i shqetësuar për blerjen e votave nga Lëvizja...

Mes artit dhe politikës, Edi Rama: Nuk do plakem keq

Edi Rama hapi në Berlin ekspozitën e tij të dytë personale brenda një kohe të shkurtër në Gjermani. Gjatë vizitës së tij private, Rama...